site identity

ATLANTİS CITY

ATLANTİS CITYŞehir Mobilyaları

City, şehir yaşamını kolaylaştırır, şehirde yaşayan insanlara daha rahat bir hayat sürmeleri için "şehir mobilyaları" üretir.

Taksi Durağı

Taksi durak projemiz 2 yıldır çeşitli İl ve İlçelerde (İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beşiktaş Belediyesi, Düzce Belediyesi, Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi) iki aşamalı olarak devam etmektedir. Taksi durakları 1. aşaması sponsor firmalar tarafından karşılanarak ücretsiz olarak konumlandırılmaktadır. 2. Aşaması ise belediyelere doğrudan satış olarak üretilmektedir. Sponsor firmalar bankalar ve reklam alanlarına reklam veren firmalardır. Banka sponsorlukları şu şekilde ilerlemektedir; durakların uygun tarafına ATM kabinleri monte edilerek üretilip, ATM kira gelirlerinden durakların masrafları karşılanarak belediyeden veya durak sahiplerinden herhangi bir üretim bedeli alınmaksızın anahtar teslim verilmektedir.

x
GALERİ gfgf gfgf gfgf gfgf gfgf gfgf

Bebek Emzirme

Bu proje, annelerin bebeklerine her ortamda bakım yapmalarını ve emzirmelerine imkan sağlayarak, sosyal yaşamdan kopmamalarına teşvik eder. Amacımız, anne ve bebeklerin ruh ve beden sağlığına katkıda bulunmaktır. Kabinlerde mevsim şartlarına uygun standart ısı sıcaklığı hijyen, güvenilirlik en önde düşünülmüş ve çok amaçlı olarak tasarlanmıştır. Öncelikli olarak yoğun yaşanılan ve geniş nüfus yoğunluğu bulunan alanlar hedef alınacaktır. Meydanlar, parklar, kamu kurum ve kuruluşlarının bahçeleri (hastanelerin dış mekan bahçelerine, adliye hükümet binaları bahçelerine vb…) gibi mekanlara söz konusu bakım ve emzirme odaları yerleştirilerek anne ve bebeklere hizmet ulaştırılmış olacaktır.

x
GALERİ gfgf gfgf gfgf gfgf gfgf gfgf gfgf gfgf gfgf gfgf gfgf gfgf gfgf gfgf gfgf gfgf gfgf gfgf gfgf gfgf

Tramvay

Tramvay hattında hizmet veren ve elektrikli tramvayların günümüzdeki canlı örneği olan “ Nostaljik Tramvay “ elektrik enerjisi ile çalışan çevreci bir ulaşım aracıdır. Güneş enerjisi, akü ve şarj ünitesi sayesinde enerji tasarrufu sağlamaktadır. Yapmış olduğumuz projede 6 saate elektrik ile şarj dolumu yapılıp, yaklaşık 2 gün boyunca hizmet verebilmektedir. Vagonun ön ve arka kısmında bulunan kontrolörler de 1’den 9’a kadar olan kademeler vasıtasıyla hızı yükseltilir ve alçaltılır. Tramvayda otomatik motor, ray ve el freni vasıtasıyla hızı yükseltilir ve alçaltılır. Vatman bunlardan hangisine ihtiyaç varsa onu kullanır. Son duraklarda tramvay sabitlenirken, mekanik el frenini kullanır. Motor freni ve ray acil durumlar veya kaza anında kullanılır.

x
GALERİ gfgf gfgf gfgf gfgf gfgf gfgf gfgf

WC Projesi

"WC Projesi” Akıllı tuvaletler şehirlerin ihtiyaç yerlerine taşınabilir şekilde konumlanmaktadır. 1 adet erkek, 1 adet kadın ve 1 adet de engelli girişleri bulunup her tuvalet bölümünde 2 adet kullanım yeri mevcuttur. Belediye projeden doğrudan alım yaparak faydalanabilirler.

x
GALERİ gfgf gfgf gfgf gfgf gfgf

Kimsesizler Evi

"Kimsesizler Evi" projesi ilk olarak Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesinde 1 adet erkekler için 1 adet kadınlar için projelendirilip uygulanmıştır. Projenin genel amacı sokakta kalan kimsesizler düşünülüp üretilmiştir. Kullanımı ise ihtiyaç sahipleri belediyeye gidip kimlik bilgileri ile tek kullanımlık kartları temin edip orada konaklayabilmektedirler. Bu kabinlerde, 1 adet tuvalet, 1 adet duş, 4 adet oda, odaların içerisinde tek kişilik ranzalar mevcuttur. Projeden faydalanmak isteyen belediyeler doğrudan alım ile kabinleri satın almaktadırlar.

x