site identity

HABERLER

haberler resim

TÜRKİYE'NİN İLK VE TEK POPÜLER KÜLTÜR FESTİVALİ fizy İSTANBUL MÜZİK HAFTASI SONA ERDİ!

Atlantis Yapım, Zorlu Performans Sanatları Merkezi ve SM Production Group
organizasyonuyla, fizy ana sponsorluğunda gerçekleşen fizy İstanbul Müzik Haftası, altı gün boyunca Zorlu PSM’de 25 bin kişiye unutulmaz bir festival deneyimi yaşattı. Festivalin son gününde Şebnem Ferah, Edis, Gripin, Simge Sağın, Gökcan Sanlıman ve Alper Erözer sahne aldı.

Türkiye’nin ilk ve tek popüler kültür festivali olma özelliğini taşıyan fizy İstanbul Müzik
Haftası, altı gün boyunca birbirinden renkli etkinliklere, efsane müzisyenlere ve genç
sanatçılara, ilham veren paneller ve söyleşilere, imza günlerine ev sahipliği yaptı. Atlantis Yapım, Zorlu PSM ve SM Production Group organizasyonuyla gerçekleşen fizy İstanbul Müzik Haftası, Zorlu PSM’de 5 farklı sahnede 36 konser, 300 müzisyen, 13 panel, 47 konuşmacı ve 5 imza günü ağırladı. 25 bin müzikseverin katıldığı festival boyunca Zorlu PSM’de adeta yıldızlar geçidi vardı: MFÖ, Athena, Bülent Ortaçgil, Teoman, Şebnem Ferah, Kenan Doğulu, Selda Bağcan, Nil Karaibrahimgil, mor ve ötesi ve Gripin gibi yerli sahnenin efsane müzisyenlerinden Kalben, Edis, Ece Seçkin, Alper Erözer gibi genç yıldızlara birçok isim sevenleriyle buluştu. Festivalin dünyaca ünlü konukları arasında 25.yıl konserleriyle Kruder & Dorfmeister ve Norveçli müzisyen Erlend Øye & La Comitiva yer aldı. fizy İstanbul Müzik Haftası kapsamında Türkiye’nin ilk dijital müzik ödülleri olan “fizy Müzik Ödülleri” de Turkcell Sahnesi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.
Türk Pop Festivali’nin son gününde yıldızlar ve genç yetenekler bir aradaydı
fizy İstanbul Müzik Haftası kapsamında gerçekleşen Türk Pop Festivali’nin son günü de coşkuyla geçti. Turkcell Sahnesi, Türk rock müziğinin güçlü sesi Şebnem Ferah, yeni neslin en çok konuşulan yıldızlarından Edis, klasikleşen şarkılarıyla Gripin ve genç müzikseverlerin radarındaki isim Gökcan Sanlıman ile kapılarını açtı. Studio’da ise Simge Sağın ve Alper Erözer, katılımcılara temposu yüksek ve eğlenceli saatler yaşattı.