Bizi Takip Edin
TR
Menü

Sokak Hayvanlarına Destek

Tüm Haberlerimiz

Piu Entertainment ve Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu’nun yapımcılığını üstlendiği, “Amadeus” ve “Timsah Ateşi” oyunları, Patilerle Yaşam Derneği (Payader) ile işbirliği yaparak sokak hayvanlarının yaşamlarına dokunuyor.

“Amadeus” ve “Timsah Ateşi” oyunlarının yapımcıları Sadri Alışık ve Cemil Demirok, “Yaşamı paylaştığımız ve onlarca zorlu şartlarda yaşamaya çalışan sokak hayvanlarına sahip çıkmamız gerekiyor. Onlara bir nebze katkı sağlamak için, yıllarca farklı projelerde birlikte çalıştığımız, gönül birlikteliği yaptığımız dostlarımız tarafından kurulan Payader’le olan iş birliğine seyircimizi de ortak etmek istedik. Alacakları biletlerle projeye destek sağlayan seyircilerimize teşekkür ederiz” dedi.

Sokak hayvanlarının fark edilmesine katkı sağlamak amacıyla kurulan ve bu canların sağlık, beslenme ve barınma ihtiyaçlarını gidermeye yönelik faaliyetler düzenleyen Payader’in Kurucu Başkanı Ersin Çetinel; “Sokak canlarının görülmesi ve yaşamı paylaştığımızın fark edilmesine yönelik işbirliğimizi; ihtiyaçlarına sürdürülebilir bir destek sağlamak adına çok önemsiyoruz.

SAKM ve PİU’ya, bu yolda birlikte yürümeye karar verdikleri için çok teşekkür ediyoruz. İyileştirici gücü olduğuna inandığımız sanatın ve tiyatro severlerin sokak hayvanlarına yönelik hassasiyetinin, kamuoyu bilinci oluşturmaya aracı olacağına inanıyoruz.” dedi.

E-BÜLTEN GRUBUMUZA KATILIN